Jak jsme před rokem otvírali.

Před rokem se mi podařilo otevřít krámek přesně na den vyhlášení karantény. Byla jsem dost vyjukaná z celého toho provozu obchůdku, ač takhle maličkého, a do toho ještě strach z covidu. Moc jsem nevěděla co v první dny dělat, mohli jsme mít jako potraviny otevřeno, ale zároveň o krámku téměř nikdo nevěděl. Možná bych to rovnou kompletně zabalila, kdyby to nebyl můj dlouho očekávaný sen, neměla bych po boku muže, kterého mám, sestru s rodinou, co neváhá přijet na pomoc, a nenašlo by se pár lidí, kteří mě podpořili a vybírali si i z toho mála sortimentu, který jsem zpočátku měla. Říkala jsem si, že je potřeba zatnout zuby jen na chvíli, než si na novou nemoc zvykneme a naučíme se, jak na ni. Pak přišla možnost pořádání mých milovaných trhů a dalších aktivit – prostě hlavně když se to kolem mě hemží usměvavými tvářemi, v tom jsem šťastná. A teď už dlouho zase nic…. uběhl rok a my všichni stále fungujeme dost omezeně a pomalu už jsme si na to i zvykli. Já jsem si v krámku prošla mnoha fázemi, ale nikdy to nebyla fáze toho, že bych litovala. A to právě díky tomu, co jsem vyjmenovala výše, díky prvním odvážlivcům, co se nebáli vzít za kliku prapodivně vyhlížející dřevěné boudičky, díky těm mnoha tvářím, co se na mě v krámku usmívají, co se zajímají, jak se nám daří a jak to zvládáme, díky všem těm zákaznicím, ze kterých se staly milé známé, na jejichž návštěvu se těším. To díky vám všem vím, že jsem udělala správně a že krámek měl prostě vzniknout minimálně z těchto důvodů. My se v té naší boudičce díky tomu cítíme moc dobře. Ať už bude osud krámku jakýkoliv, tak já jsem moc šťastná, že už je tady rok – bohužel stejně jako covid, a proto tyhle dvě události už nikdy tak úplně od sebe neoddělím a uplynulý rok pro mě bude představovat i mnoho dobrého.
Moc bych tedy chtěla poděkovat všem našim zákazníkům, vážím si vašich návštěv a uvědomuji si, že někdy i to málo, co si z krámku odnesete, znamená velikou podporu z vaší strany – že si na nás vzpomenete a třeba v tu chvíli je to zrovna maximum, co si můžete koupit. A já doufám, že se mi to daří dávat najevo a že třeba od nás odcházíte nejen s nákupem ale hlavně s úsměvem. Takže z celého srdce Vám všem děkuji za podporu 💚
P. S.: Stavte se zítra… klasická oslava sice být nemůže, ale ráda bych vás na oslavu obdarovala alespoň něčím na zub, co vám zabalím na cestu domů.